„Podłączony, nie ładuje”- jak naprawić problem?

Odkąd na rynku pojawiły się laptopy, minęło już dużo czasu

Odkąd na rynku pojawiły się laptopy, minęło już dużo czasu. Na początku urządzenia te były gigantycznych rozmiarów, dodatkowo ważyły niestety dość dużo. Przez cały czas jednak ich ogromną zaletą było to, że nie potrzebowały ciągłego źródła prądu i można je było przenosić w dowolne miejsce. Wraz z postępem czasu zaczęto produkować baterie z coraz to większą żywotnością. Najnowsze modele z włączonym trybem oszczędzania energii mogą wytrzymać paręnaście godzin bez konieczności podłączenia zasilacza. To niesamowite, jednak im więcej jest udogodnień, tym więcej możliwych usterek. Częstym zjawiskiem jest nieudana próba naładowania baterii. W informacjach systemu możemy zauważyć komunikat „podłączony, nie ładuje”, co jest problematyczne, gdyż zaraz po odłączeniu zasilania laptop wyłącza się. Jest to jednak problem, który nie zawsze wymaga specjalistycznej pomocy serwisów, w niektórych przypadkach sami możemy poradzić sobie z tą usterką.

Jak naprawić problem z ładowaniem baterii?

Odkąd na rynku pojawiły się laptopy, minęło już dużo czasuZałóżmy, że laptop biznesowy HP ProBook 430 G7, który wyposażony jest w wydajny procesor Intel Core i5 10210 U, zintegrowaną kartę graficzną Intel UHD Graphics oraz baterię typu Li-Ion o możliwym czasie pracy nawet 12 godzin napotkał podobny problem. W jaki sposób temu zaradzić? Na początku zamiast panikować warto wykonać czynność, która najczęściej nie przychodzi nam do głowy pod wpływem stresu- restart komputera. Wbrew pozorom może to być szybkie rozwiązanie naszego problemu.

Kolejnym krokiem będzie ponowne zainstalowanie sterownika odpowiedzialnego za baterię. W tym celu powinniśmy w panelu sterowania wybrać „menedżer urządzeń” i za pomocą prawego przycisku na ikonce baterii przeinstalować sterownik. Jeśli problem nie ustąpił, konieczna może okazać się diagnoza na innym urządzeniu. W tym celu zapytajmy znajomych czy nie mają podobnego modelu, aby sprawdzić w czym tkwi problem. Warto również zwrócić uwagę na zasilacz – zamienniki często mogą sprawić więcej problemów niż pożytku, dlatego pomimo niższej ceny warto się nad tym dokładnie zastanowić.

Ludzie zdjęcie utworzone przez freepik - pl.freepik.com