Odpowiednia mysz w laptopie biznesowym

Mysz komputerowa - drobne urządzenie, które co prawda zostało wynalezione już dość dawno, jednakże ze względu na prostotę wykonania i działania nie traci na swojej popularności

Mysz komputerowa – drobne urządzenie, które co prawda zostało wynalezione już dość dawno, jednakże ze względu na prostotę wykonania i działania nie traci na swojej popularności. Dla posiadaczy komputerów stacjonarnych jest to urządzenie właściwie obowiązkowe. Ciężko bowiem używać sprzętu nie mając możliwości poruszania kursorem. Trochę inaczej sprawa wygląda w przypadku laptopów. Przykładowo model typu HP ProBook 440 G7 ma „touchpad”, dzięki którym teoretycznie mysz jest nie potrzebna, ale wykonywanie wielu czynności za pomocą tego panelu dotykowego może być niezwykle męczące. Producenci mysz oferują nam mnóstwo modeli. Jest ich tak dużo, że często zastanawiamy się, który z nich byłby najbardziej odpowiedni dla naszego laptopa, którego używamy w pracy.

W jaki sposób dobrać mysz komputerową?

Mysz komputerowa - drobne urządzenie, które co prawda zostało wynalezione już dość dawno, jednakże ze względu na prostotę wykonania i działania nie traci na swojej popularnościAktualnie najbardziej popularne są myszy optyczne oraz laserowe. Każda z nich ma zarówno swoje plusy i minusy. Krótko je opisując możemy powiedzieć, że mysz laserowa jest droższa od optycznej, jednakże jest niezwykle precyzyjna i wymaga twardego podłoża. Natomiast mysz optyczna zalecana jest do domu/biura, cena za nią jest przystępniejsza, dodatkowo jest odporna na zabrudzenia i uszkodzenia, ale niestety również mniej precyzyjna. Ostatnio coraz częściej używane są myszki bezprzewodowe, które co prawda nie potrzebują kabla, ale częstym zjawiskiem są zakłócenia połączenia czy też wymiana akumulatora na nowy. Dodatkowo są dużo cięższe od tradycyjnych myszek przewodowych.

Dla użytkowników modeli biznesowych typu HP ProBook 440 G7 zaleca się więc optyczne myszki przewodowe, których cena nie jest wysoka. Dodatkowo cechują się niską awaryjnością, co jest ogromną zaletą. Warto przy zakupie zwrócić uwagę na dodatkowe przyciski funkcyjne. Prawdą jest, że im jest ich więcej, tym mysz jest bardziej narażona na uszkodzenie, aczkolwiek w wielu przypadkach usprawniają naszą pracę przy komputerze. Przydatne mogą okazać się również podkładki. Te standardowe wykonane są z materiałów, które umożliwiają komfortowe przesuwanie myszki.

Kobieta zdjęcie utworzone przez freepik - pl.freepik.com