Jak zbudowany jest laptop biznesowy?

Budowa komputera nie należy do najłatwiejszych, bowiem wewnątrz obudowy znajdziemy wiele podzespołów

Budowa komputera nie należy do najłatwiejszych, bowiem wewnątrz obudowy znajdziemy wiele podzespołów. Kiedy zostaną one połączone w całość, wówczas możliwe jest prawidłowe korzystanie. Jakie komponenty znajdziemy w laptopie biznesowym? Za jakie czynności odpowiadają? Aby otrzymać odpowiedzi na te pytania, zapraszamy do lektury poniższego artykułu.

Jakie części komputerowe znajdziemy wewnątrz obudowy?

Budowa komputera nie należy do najłatwiejszych, bowiem wewnątrz obudowy znajdziemy wiele podzespołówKiedy rozkręcimy obudowę laptopa, w oczy rzuci nam się kilka podzespołów, które mają charakterystyczny wygląd i dodatkowo pełnią ważne funkcje. Możemy do nich zaliczyć: płyta główna, procesor, karta graficzna, karta sieciowa, karta dźwiękowa, dysk twardy, pamięć RAM, a także kilka innych elementów, które są mniej istotne. Aby jeszcze lepiej zrozumieć budowę notebooka, warto przytoczyć pewien przykładowy model.

HP EliteBook 845 G7 wyposażony jest w procesor AMD Ryzen 3 PRO 4450U. Charakteryzuje się tym, że jest bardzo wydajny, dodatkowo posiada 4 rdzenie. To właśnie dzięki temu komponentowi możliwe jest koordynowanie pracą pozostałych podzespołów. Dodatkowo CPU odpowiada za wykonywanie wielu obliczeń i procesów. Decydując się na jego zakup, należy zwrócić uwagę na architekturę, ilość rdzeni, a także częstotliwość.

Wcześniej przytoczony model HP EliteBook 845 G7 od Kuźniewski posiada również kartę graficzną AMD Radeon Vega 5. Umożliwia ona wyświetlanie obrazu na ekranie. Dodatkowo odpowiada za jakość i płynność grafiki 3D. Jest to szczególnie ważne, kiedy mamy do czynienia z grami komputerowymi.

HP EliteBook 845 G7 ma także dysk twardy SSD o pojemności 256 gigabajtów, możliwe jest jednak zamontowanie SSD o większej pojemności- wszystko zależy od preferencji użytkownika. To właśnie dzięki temu komponentowi możliwe jest zapisywanie i odczytywanie danych. Jest to z pewnością jeden z ważniejszych podzespołów, bowiem bez niego zainstalowanie systemu operacyjnego byłoby niemożliwe.

Kobieta - wayhomestudio - pl.freepik.com