Dobieranie sterowników w laptopie – jak to zrobić?

Aby móc prawidłowo dobrać sterowniki do naszych komponentów, konieczne jest posiadanie informacji na temat podzespołów, jakie posiadamy

Kiedy dochodzi do sytuacji, w której uruchomienie komputera staje się niemożliwe, wówczas często jest to wina systemu operacyjnego. W takich przypadkach najlepszym rozwiązaniem jest dokonanie formatowania komputera. O ile sam ten proces nie jest trudny, tak już późniejszy związany z doborem odpowiednich sterowników może sprawić dużo kłopotów. Są one niezbędne, aby poszczególne komponenty w urządzeniu mogły prawidłowo działać i spełniać swoje funkcje. W jaki sposób dobrać sterowniki w laptopie? Skąd ewentualnie można je pobrać? Odpowiedzi na te pytania znajdują się w poniższym artykule.

W jaki sposób dobrać sterowniki?

Aby móc prawidłowo dobrać sterowniki do naszych komponentów, konieczne jest posiadanie informacji na temat podzespołów, jakie posiadamyAby móc prawidłowo dobrać sterowniki do naszych komponentów, konieczne jest posiadanie informacji na temat podzespołów, jakie posiadamy. Przykładowo Kuzniewski – HP EliteBook 845 G7 wyposażony jest w procesor AMD Ryzen 3 PRO 4450U, kartę graficzną AMD Radeon Vega 5, kartę sieciową, a także wydajną kartę dźwiękową. To właśnie na te części komputerowe powinniśmy zwrócić szczególną uwagę i wyszukać do nich odpowiedniego oprogramowania. Konieczne okażą się również sterowniki od chipsetu, a dodatkowo od poszczególnych akcesoriów w laptopie, jak np. kamerka internetowa, laptop, touchpad.

Skąd pobrać sterowniki?

Zanim zdecydujemy się na pobieranie sterowników, warto najpierw zajrzeć do pustego pudełka po laptopie. Często producenci w komplecie dorzucają płytę, w której znajdują się wszystkie niezbędne sterowniki. Jeśli upewnimy się, że takowej nie mamy, wówczas konieczne okaże się pobieranie sterowników w sieci. Najłatwiej jest wpisać dokładny model laptopa, dopisując na koniec frazę „sterowniki” lub „drivers”. Po chwili powinniśmy mieć dostęp do dużej bazy sterowników. Jeśli jednak nie znajdziemy w tamtym miejscu tego, czego szukamy, warto odwiedzić stronę producenta podzespołów. Alternatywnym rozwiązaniem jest pobranie programu, który automatycznie dobierze i zainstaluje sterowniki.

Biznes - Racool_studio - pl.freepik.com