Problemy z dostępną pamięcią – co robić?

Dyski twarde umożliwiają zapisywanie oraz odczytywanie danych na naszym urządzeniu

Dyski twarde umożliwiają zapisywanie oraz odczytywanie danych na naszym urządzeniu. Istnieją 3 typy: SSD, HDD oraz SSHD. Każdy z nich ma swoje plusy i minusy, dlatego przed zakupem warto się dokładnie zastanowić. Niestety często dochodzi do sytuacji, w której na naszym laptopie zaczyna brakować pamięci na kolejne dane. Maniacy gier komputerowych, posiadając wiele najnowszych produkcji, zapełniają dostępne miejsce. Podobnie może okazać się w pracy lub w biznesie. Tysiące plików oraz ważnych danych powoduje, że zaczyna brakować pamięci, a komputer działa coraz wolniej. Rozwiązanie tego problemu jest na prawdę łatwe i nie wymaga specjalistycznej wiedzy.

Jak zwiększyć pamięć laptopa?

Dyski twarde umożliwiają zapisywanie oraz odczytywanie danych na naszym urządzeniuNa podstawie urządzenia HP ProBook 445 G7 prześledzimy możliwe rozwiązania (https://www.kuzniewski.pl/k4763,laptopy-hp-probook-probook-445-probook-445-g7.html). Model ten wyposażony jest w dysk SSD o pojemności 256 gigabajtów. Z reguły jest to wystarczająca ilość pamięci, jednak niektóre osoby mogą mieć problemy z pomieszczeniem wszystkich plików. Pomimo tego że ma wydajny procesor AMD Ryzen 5 4500U, 8 gigabajtów RAMU oraz doskonały system operacyjny windows 10 – zapełniony po brzegi może mieć drobne problemy z płynnością. Aby temu zaradzić są dwa sposoby- powiększenie dostępnej pamięci lub usunięcie części posiadanych danych. Na pierwszy rzut oka druga opcja wydaje się rozsądniejsza, niestety nie w każdym przypadku jest ona możliwa. Bywają sytuacje, w których nie możemy usunąć żadnych danych, gdyż są one dla nas niezwykle istotne. Wówczas warto zastanowić się nad tym, aby rozszerzyć ilość dostępnych gigabajtów. W tym celu możemy zamienić dysk na inny bardziej pojemny lub dokupić drugi i zamontować go wewnątrz obudowy.

Istnieje jeszcze 3 rozwiązanie- zakup zewnętrznego dysku. Dzięki niemu na własną rękę możemy zakupić dodatkowe źródło pamięci, które wystarczy podłączyć pod odpowiednie złącze. HP ProBook 445 G7 ma aż 4 wejścia USB, tak więc nie będzie z tym żadnego problemu. Alternatywną wersją dysku zewnętrznego jest pendrive- działa na podobnej zasadzie, niestety dysponują mniejszą ilością dostępnego miejsca.

Kobieta zdjęcie utworzone przez freepik - pl.freepik.com