Lenovo ThinkPad X1 Yoga 4 – wydajny laptop do biznesu

Zakup laptopa dość często związany jest ze sporą dozą niepewności

Zakup laptopa dość często związany jest ze sporą dozą niepewności. To szczególnie trudny aspekt dla osób, które nie miały dużej styczności z komputerami. Bez cienia wątpliwości odpowiedni wybór sprzętu zagwarantuje komfort pracy, ale również będzie sprawdzać się w roli multimedialnej. Przed zakupem należy więc zwrócić uwagę na kilka ważnych czynników, którymi należy się kierować.

Wybór laptopa

Zakup laptopa dość często związany jest ze sporą dozą niepewnościWybór laptopa należy w dużej mierze opierać na podzespołach jakie znajdują się wewnątrz sprzętu. To właśnie one odpowiadają za to jak sprawnie będzie działać laptop i jak dobrymi osiągami będzie mógł się pochwalić. Podstawowym podzespołem jest z całą pewnością procesor, który odgrywa tu największą rolę w kwestii wydajności. Na dzisiejsze standardy należy poszukiwać jednostek posiadających cztery rdzenie, które taktowane są zegarem około 3 GHz. Jeśli jednak możemy zakupić lepszy model to warto to zrobić.

Sporą rolę odgrywa również pamięć operacyjna RAM, której niedostateczna ilość może powodować problemy z prawidłowym działaniem sprzętu. Absolutne minimum jak na dzisiejsze wymagania oprogramowania to 8 GB. Duże znaczenie ma także rodzaj zastosowanej pamięci. Tu dominują głównie 2 typy: DDR3 oraz DDR4. Najnowsze z nich oznaczone numerkiem 4 są najwydajniejsze jednakże przy tym i znacznie droższe niż nieco starsze DDR3, które w dalszym ciągu spisują się poprawnie i zapewniają przyzwoite osiągi.

Jakiego laptopa wybrać?

Rynek laptopów jest niezwykle bogaty w modele co może dodatkowo utrudniać wybór. Jedną z ciekawszych propozycji może być urządzenie Lenovo ThinkPad X1 Yoga 4. Laptop ten odznacza się przede wszystkim wydajnym procesorem. Jest to model Intel Core i5 8265U,  który taktowany jest zegarem 1,6 GHz. Jest to jednak wartość bazowa i dość typowa jak na modele niskonapięciowe. Podczas bardziej obciążającej pracy wartość ta może wzrosnąć nawet do 3,9 GHz co jest już bardzo dobrym wynikiem.

Lenovo ThinkPad X1 Yoga 4 posiada również na wyposażeniu 8 GB pamięci RAM typu DDR3, której taktowanie wynosi 2133 MHz. Daje to odpowiedni zastrzyk mocy, dzięki czemu w połączeniu z wydajnym CPU stanowią idealny duet, który podoła najcięższym zadaniom.

Lenovo ThinkPad X1 Yoga 4 jest urządzeniem o średnich rozmiarach. Przekątna ekranu wynosi 14 cali przy rozdzielczości WQHD. Pozwala to uzyskać naprawdę ostry obraz przy zachowaniu odpowiedniego nasycenia kolorów.

 

Obraz z news.lenovo.com