Lenovo ThinkPad X1 Carbon 7- wydajność, użytkowość i elegancja

XXI wiek jest okresem, w którym to bujny rozwój technologiczny sprawił, że życie bez laptopów może wydawać się niemożliwe

XXI wiek jest okresem, w którym to bujny rozwój technologiczny sprawił, że życie bez laptopów może wydawać się niemożliwe. Nic dziwnego gdy weźmiemy pod uwagę, że urządzenia te stosuje się zarówno podczas pracy, w biznesie i stanowią również źródło multimedialne. Jednym z ciekawszych laptopów, na który warto zwrócić uwagę jest Lenovo ThinkPad X1 Carbon 7.

Laptop

XXI wiek jest okresem, w którym to bujny rozwój technologiczny sprawił, że życie bez laptopów może wydawać się niemożliwe

Laptop do biznesu powinien cechować się przede wszystkim niezawodnością, sporą wydajnością oraz komfortem użytkowania. Te wszystkie cechy posiada właśnie wyżej wymieniony sprzęt. W kwestii wydajności warto wziąć tu pod uwagę procesor. W przypadku Lenovo ThinkPad X1 Carbon 7 za ten aspekt odpowiada Intel Core i5 8265U. Jest to jednostka posiadająca cztery fizyczne rdzenie, której bazowe taktowanie zegara wynosi 1,6 GHz. Warto wspomnieć, że jest to procesor niskonapięciowy dzięki czemu w razie potrzeby zegar może osiągnąć nawet 3,9 GHz. Naturalnie modele niskonapięciowe charakteryzują się niższym zużyciem energii co pozwala korzystać dłuższy czas z urządzenia bez konieczności ładowania.

Sam aspekt wydajności uzupełniony jest dzięki pamięci operacyjnej RAM. W owym modelu znajduje jej się 8 GB typu DDR3. Pamięć ta taktowana jest wartością 2133 MHz. Takie połączenie pozwala uzyskać naprawdę dobrą wydajność, dzięki czemu Lenovo ThinkPad X1 Carbon 7 sprawdzi się nawet podczas najbardziej wymagających zadań.

Cechy użytkowe

Oprócz samej wydajności urządzenia warto także mieć na uwadze elementy, które odpowiadają za wygodę użytkowania. Lenovo ThinkPad X1 Carbon 7 może pochwalić się między innymi ekranem o przekątnej 14 cali, który wyświetla obraz w rozdzielczości FULL HD. Pozwala to uzyskać ostry obraz z zachowaniem odpowiedniego nasycenia kolorów. Jak na laptopy klasy biznesowej przystało, tak i tu zastosowano matrycę matową, która sprawdza się o wiele lepiej niż IPS.

Warto w tym miejscu wspomnieć także o dużej ilości złącz, które pozwolą podłączyć dużą liczbę urządzeń zewnętrznych, co jest jak najbardziej sporą zaletą. Na pochwałę zasługuje również samo wykonanie laptopa, które stoi na najwyższym poziomie, tak samo jak i zabezpieczenia. Ponadto urządzenie cechuje się eleganckim i stonowanym designem, które jest typowe dla laptopów stricte przeznaczonych do biznesu i pracy.

 

Obraz z lenovo.com