Biurowe laptopy HP

W ofercie amerykańskiego giganta znajdziemy doskonale wykonane, prestiżowe EliteBooki, ale tez szeroką gamę niedrogiego sprzętu, w który warto wyposażyć pracowników biurowych

W ofercie amerykańskiego giganta znajdziemy doskonale wykonane, prestiżowe EliteBooki, ale tez szeroką gamę niedrogiego sprzętu, w który warto wyposażyć pracowników biurowych. Ma to również tę zaletę, że przy dużej ilości urządzeń możemy od czasu do czasu potrzebować serwisu, a Hewlett-Packard dba o swoich klientów.

Chromebooki

W ofercie amerykańskiego giganta znajdziemy doskonale wykonane, prestiżowe EliteBooki, ale tez szeroką gamę niedrogiego sprzętu, w który warto wyposażyć pracowników biurowych

fot. hp.com

Bardzo wyspecjalizowane laptopy przeznaczone przede wszystkim dla osób, które muszą cały czas być on-line. Są zoptymalizowane pod kątem pracy z wyszukiwarką i szybkiego uruchamiania. HP współpracuje z Google i Samsungiem już od dłuższego czasu, a Chromebooki tej firmy należą do najbardziej udanych. Dobrym przykładem jest HP Chromebook 13 G1. Bardzo lekki (1,2 kg) i oparty na słabym procesorze Intel Core M wydaje się zabawką, ale tylko przez chwilę. HP umieściło w nim świetną matrycę IPS o rozdzielczości QHD+, bardzo wysokiej luminacji i naprawdę dobrym oddaniu kolorów. Dodajmy do tego 8 GB RAM, świetną klawiaturę i wysoką jakość wykonania, a otrzymamy ultra-chromebooka. W dodatku wcale niedrogiego. Możemy zresztą zamiast niego wybrać, mniejszy, 11 calowy model (HP Chromebook 11 G4), który jest do kupienia za ok. 2000 zł.

Paviliony

Jeśli laptop jest produkowany przez HP i nie przypisano go do żadnej innej serii, trafia do serii Pavilion. Są tu zarówno 17 calowe multimedialno-gamingowe potwory, jak i 12 calowe, ultralekkie hybrydy. Udowodnioną zaletą całej serii jest trwałość. Paviliony sprzed kilku lat w dalszym ciągu działają w wielu biurach i choć są już przestarzałe, to jeszcze nie zdążyły się zepsuć. Trudno powiedzieć, czy reputacja powinna się przełożyć na nowe modele jak HP Pavilion x2 12 Convertible, ale z reguły HP nie lubi zawodzić, a oferowane hybrydy kuszą niską ceną i wysoką jakością.

ProBook 400

Najtańsze laptopy HP (http://www.kuzniewski.pl/k88,laptopy-hp.html) z serii biznesowej, plasują się na poziomie Lenovo ThinkPad E lub Dell Latitude 3000. Należące do niej laptopy oparte są na procesorach Intel Core i3/i5 U, mają miejsce na dedykowane karty graficzne i dodatkowe kości RAM. Można je skonfigurować jako całkiem mocne maszyny z matrycami FHD i dyskami SSD. Nie wyglądają tak elegancko jak EliteBooki, są mniej prestiżowe, ale przy dużo niższej cenie, prezentują jedynie minimalnie niższą funkcjonalność. HP ProBook 450 G3 należy do najchętniej wybieranych laptopów biurowych, a recenzje użytkowników są jednoznacznie pozytywne.

Biurowy sprzęt HP jest podstawą sprzętowa wielu firm w Polsce i nic nie wskazuje by sytuacja miała się zmienić.