Fujitsu Celsius – stacje robocze od mobilnych po superkomputery

fot. fujitsu.com

Renderowanie grafiki, przeprowadzanie symulacji giełdowych, obliczenia inżynieryjne – wszystko to wymaga ogromnej mocy obliczeniowe, której zwyczajne komputery w dalszym ciągu nie są w stanie zapewnić. Oprócz zwyczajnych są oczywiście znacznie mocniejsze stacje robocze i Fujitsu ma w swojej ofercie kilka interesujących modeli.

Mobilna stacja robocza Fujitsu Celsius

Tylko jeden laptop produkowany przez Fujitsu spełnia wymagania dotyczące stacji roboczych. H730, bo o nim mowa, jest 15 calowym notebookiem, który w zależności od konfiguracji waży 2,6-2,8 kg

fot. fujitsu.com

Tylko jeden laptop produkowany przez Fujitsu spełnia wymagania dotyczące stacji roboczych. Celsius H730, bo o nim mowa, jest 15 calowym notebookiem, który w zależności od konfiguracji waży 2,6-2,8 kg. Pod względem jakości wykonania i komfortu pracy przypomina raczej wysokiej klasy laptopy biznesowe. Może być wyposażony w 4 rdzeniowy procesor Intel Core i7 czwartej generacji, do 32 GB RAM i kartę graficzną Nvidia Quadro K2100M (lub słabszą). Daje mu to odpowiedni zapas mocy, paradoksalnie limitowany przez wyświetlacz zbyt słaby do profesjonalnej obróbki grafiki. Jeśli jednak ktoś nie pracuje nad grafiką, będzie z tego modelu zdecydowanie zadowolony.

Stacjonarne stacje robocze Celsius

W tej kategorii Fujitsu ma już znacznie więcej do powiedzenia. W ofercie są zarówno niedrogie stacje Fujitsu Celsius W520 (pojedynczy procesor Intel Xeon, do 32 GB RAM, grafika do Nvidia Quadro K5000) jak i takie które graniczą z superkomputerami spakowanymi do niewielkiej obudowy (Fujitsu Celsius R940 – podwójny procesor, do 512 GB RAM, karta graficzna AMD FirePro 9100). Pomiędzy nimi znajduje się kilka modeli o dużych możliwościach konfiguracyjnych.

Fujitsu zapewnia długą gwarancję na swoje stacjonarne stacje robocze.

Szafowe stacje robocze

Jeśli do firmie nie jest potrzebny bezpośredni dostęp do stacji roboczej, a jedynie jej moc obliczeniowa, Fujitsu może zaproponować modele Celsius C620 i C740. Mają one podzespoły właściwe dla stacjonarnych stacji roboczych, nie mają natomiast nic zbędnego i łatwiej mieszczą się w szafie serwerowej.

Stacje robocze Fujitsu są wydajne i niezawodne. Niestety niekoniecznie tanie. W ostatnich latach Fujitsu nieco wycofało się z rynku rezygnując z 17 calowych mobilnych stacji roboczych, które wcześniej miało w ofercie.