Laptop MSI WT75 – Gamingowy potwór

Na rynku wiele jest stacji roboczych o bardzo dobrych podzespołach odpowiednich do pracy

Na rynku wiele jest stacji roboczych o bardzo dobrych podzespołach odpowiednich do pracy. Jeżeli potrzebujemy czegoś do rozrywki, lub pracy wybieramy sprzęt z najwyższej półki. Każdy gracz marzy o tym, aby czerpać dobrą zabawę ze świetną grafiką, pojemnym dyskiem i ilością ramu, która poraża. Laptop MSI WT75 świetnie się nadaję to tego zadania.

Na rynku wiele jest stacji roboczych o bardzo dobrych podzespołach odpowiednich do pracyZazwyczaj jeśli poszukujemy dobrego sprzętu to składamy go sami. Poszukujemy dobrych podzespołów, spędzamy godziny na poszukiwaniu. MSI daje nam to wszystko.

Ten laptop na rynku jest z różnymi specyfikacjami zależnie od naszych potrzeb. Świetnie nadaje się do pracy przy serwerach i rozrywce jak już wspominałem. A więc co siedzi w środku tej bestii?

Stacja robocza jest sprzedawana z procesorami Intel Core jak i również z Intel Xeon. Co to oznacza? Intel Xeon bez problemu obsłuży programy graficzne. Dysponuje on sześcioma fizycznymi rdzeniami i dwunastoma wątkami. Z polskiego na nasze – jest po prostu bardzo wydajny.

Ten drugi Intel Core jest to układ ośmiordzeniowy, którego taktowanie wynosi od 3600 MHz można go oczywiście jeszcze podkręcić, aby dawał jeszcze wyższe wyniki pracy.

Jeżeli chodzi o karty graficzne to również mamy szeroki wybór. Są dostępne 3 do wyboru:

  • Nvidia Quadro P5200 – aż 16 GB pamięci GDDR5.
  • Nvidia Quadro P4200 – montowana między innymi w wersjach MSI WT75 8SL. Dysponuje 8 GB pamięci GDDR5.
  • Nvidia Quadro P3200 – tańsza wersja. Korzysta z 6 GB pamięci GDDR5.

Jeżeli chodzi o pamięć Ram – pamięć operacyjną komputera – to mamy również najnowszą generację. Każda wersja korzysta z kości DDR4. W zależności od modelu, będzie to 16 GB, 32 GB, 64 GB lub 128 GB RAM.

Laptop jest wykonany z aluminium co zawdzięcza nam wytrzymałość. Matryca 17 calowa z Full HD 4K o rozdzielczości 3840×2160. Laptop waży 4Kg co może nam się wydawać, że jest ciężki ale patrząc na zawarte specyfikację to jet to odpowiednia waga.

Przykładowe specyfikacje:

  • Procesor: Intel Core i7
  • Grafika: Nvidia Quadro P5200 (więcej)
  • Ram: DDR4 128GB
  • Dysk: SSD 1TB

 

Obraz z msi.com