Lenovo ThinkPad T490- laptop biznesowy

Zakup laptopa biznesowego może okazać się dość sporym wyzwaniem w momencie gdy weźmiemy pod uwagę liczbą ofertę urządzeń na rynku

Zakup laptopa biznesowego może okazać się dość sporym wyzwaniem w momencie gdy weźmiemy pod uwagę liczbą ofertę urządzeń na rynku (więcej). Sam wybór sprzętu jest dość sporym wydatkiem i należy go dobrze przemyśleć zanim go zakupimy. Podczas wyboru laptopa należy mieć na uwadze przede wszystkim wydajność urządzenia oraz jego cechy użytkowe, które pozwolą w łatwy i przystępny sposób korzystać ze sprzętu. Jednym z takich laptopów jest z całą pewnością Lenovo ThinkPad T490.

Czym cechuje się Lenovo ThinkPad T490?

Zakup laptopa biznesowego może okazać się dość sporym wyzwaniem w momencie gdy weźmiemy pod uwagę liczbą ofertę urządzeń na rynkuJak zostało wcześniej wspomniane dobry laptop to wydajny laptop. Bez cienia wątpliwości Lenovo ThinkPad T490 taki jest. Na swoim pokładzie posiada bardzo wydajny procesor Intel Core i5 8265U, który charakteryzuje się czterema fizycznymi rdzeniami, które taktowane są zegarem 1,6 GHz. Niskie taktowanie bazowe bierze się głównie z tego, że jest to model niskonapięciowy. W przypadku bardziej wymagających zadań taktowanie może wzrosnąć nawet do 3,9 GHz. Takie zestawienie gwarantuje z jednej strony dużą wydajność, gdy jest ona potrzeba, a z drugiej pozwala przez długi czas pracować z urządzeniem bez konieczności ładowania. To świetny wybór podczas wszelkiej maści wyjazdów czy długich spotkań.

Kolejnym elementem, który odpowiada za wydajność jest pamięć RAM, która stanowi nie mniej istotny podzespołów. Tutaj to także wygląda bardzo dobrze. Na pokładzie Lenovo ThinkPad T490 można odnaleźć 8 GB pamięci RAM typu DDR4, która taktowanie wynosi 2400 MHz. Warto również wspomnieć o maksymalnej ilości pamięci, która może być zainstalowana. Jest to aż 40 GB. Takie połączenie pozwala uzyskać bardzo dobrą wydajność.

Co jeszcze?

Jak na klasę biznesowo przystało Lenovo ThinkPad T490 wyposażony jest w matową matrycę, która zapewnia komfort pracy. Przekątna ekranu to 14 cali, a wyświetlany obraz jest w rozdzielczości FULL HD. Takie zestawienie pozwala uzyskać ostry i wyrazisty obraz, co jest bez wątpienia sporym atutem. Sam laptop cechuje się również sporą ilością złącz, które pozwolą podłączyć liczne urządzenia zewnętrzne. Na uznanie zasługuje także sam design laptopa, który jest elegancki, gustowny, ale z drugiej strony stonowany.

Wszystkie te elementy pokazują, że Lenovo ThinkPad T490 jest laptopem stricte biznesowym, odnajdując się tym samym idealnie w swojej roli.

 

Obraz z lenovo.com