Bardzo wydajna stacjonarna stacja robocza

fot. lenovo.com

Stacjonarne stacje robocze mają to do siebie, że możliwości ich konfiguracji jest bardzo wiele. W przeciwieństwie do urządzeń mobilnych są one w stanie zaspokoić potrzeby nawet najbardziej wymagających użytkowników. Można je bowiem dowolnie rozbudowywać oraz uzupełniać o kolejne podzespoły w razie konieczności. Zakup takiej stacji jest zatem bardzo przyszłościowy. Wiąże się jednak z gigantycznym wydatkiem. Najwydajniejsze stacje robocze potrafią kosztować nawet po kilkadziesiąt tysięcy złotych. Dlatego też kupowane są jedynie przez prawdziwych profesjonalistów, którzy doskonale wiedzą w jaki sposób wykorzystać taki sprzęt, aby zainwestowane pieniądze szybko się zwróciły. Przyjrzyjmy się zatem temu co za ogromną cenę oferuje stacja robocza Lenovo ThinkStation P710.

Podzespoły

fot. lenovo.com

fot. lenovo.com

Jeżeli chodzi o podzespoły jakie zostały zamontowane w urządzeniu to dostępne są tutaj między innymi dwa procesory Intel Xeon E5 2650 v4 (http://ark.intel.com/pl/products/91767/Intel-Xeon-Processor-E5-2650-v4-30M-Cache-2_20-GHz). Oprócz nich sprzęt na pokładzie posiada również 384 GB pamięci ECC. Karta graficzna to układ Nvidia Quadro M6000. Największe możliwości konfiguracji pojawiają się w kwestii dysków twardych. Standardowo dostępny jest dysk SSD o pojemności 1 TB oraz dwa dyski HDD po 5 TB każdy. Jeżeli jednak komuś zabraknie miejsca to bez żadnego problemu może dołożyć kolejne dyski SSD lub HDD. Możliwe jest również dołożenie drugiej karty graficznej. Dzięki temu grafika będzie przetwarzana jeszcze szybciej i możliwe będzie podłączenie do komputera kolejnych monitorów. Oprócz tego możliwe jest również zamontowanie mnóstwa dodatkowych kart rozszerzeń, które uczynią korzystanie z tego sprzętu jeszcze atrakcyjniejszym.

Podsumowanie

Jak więc łatwo zauważyć możliwości personalizacji tej stacji roboczej od Lenovo jest bardzo wiele i ciężko wymienić wszystkie jej możliwości. Tak naprawdę każdy będzie w stanie bez większego problemu dostosować sprzęt idealnie do swoich potrzeb. Należy jednak liczyć się z wysoką ceną tak mocnego sprzętu.