Stacjonarne stacje robocze mają to do siebie, że możliwości ich konfiguracji jest bardzo wiele. W przeciwieństwie do urządzeń mobilnych są one w stanie zaspokoić potrzeby nawet najbardziej wymagających użytkowników. Można je bowiem dowolnie rozbudowywać oraz uzupełniać o kolejne podzespoły w razie konieczności. Zakup takiej stacji jest zatem bardzo przyszłościowy. Wiąże się jednak z gigantycznym wydatkiem. Najwydajniejsze stacje robocze potrafią kosztować nawet po kilkadziesiąt tysięcy złotych. Dlatego też kupowane są jedynie przez prawdziwych profesjonalistów, którzy doskonale wiedzą w jaki sposób wykorzystać taki sprzęt, aby zainwestowane pieniądze szybko się zwróciły. Przyjrzyjmy się zatem temu co za ogromną cenę oferuje stacja robocza Lenovo ThinkStation P710.
Podzespoły
Jeżeli chodzi o podzespoły jakie zostały zamontowane w urządzeniu to dostępne są tutaj między innymi dwa procesory Intel Xeon E5 2650 v4 (http://ark.intel.com/pl/products/91767/Intel-Xeon-Processor-E5-2650-v4-30M-Cache-2_20-GHz). Oprócz nich sprzęt na pokładzie posiada również 384 GB pamięci ECC. Karta graficzna to układ Nvidia Quadro M6000. Największe możliwości konfiguracji pojawiają się w kwestii dysków twardych. Standardowo dostępny jest dysk SSD o pojemności 1 TB oraz dwa dyski HDD po 5 TB każdy. Jeżeli jednak komuś zabraknie miejsca to bez żadnego problemu może dołożyć kolejne dyski SSD lub HDD. Możliwe jest również dołożenie drugiej karty graficznej. Dzięki temu grafika będzie przetwarzana jeszcze szybciej i możliwe będzie podłączenie do komputera kolejnych monitorów. Oprócz tego możliwe jest również zamontowanie mnóstwa dodatkowych kart rozszerzeń, które uczynią korzystanie z tego sprzętu jeszcze atrakcyjniejszym.
Podsumowanie
Jak więc łatwo zauważyć możliwości personalizacji tej stacji roboczej od Lenovo jest bardzo wiele i ciężko wymienić wszystkie jej możliwości. Tak naprawdę każdy będzie w stanie bez większego problemu dostosować sprzęt idealnie do swoich potrzeb. Należy jednak liczyć się z wysoką ceną tak mocnego sprzętu.