Prawdziwe komputery dla graczy

Na rynku nie brakuje urządzeń, które określane są mianem sprzętu dla graczy

Na rynku nie brakuje urządzeń, które określane są mianem sprzętu dla graczy. Często jest to jednak jedynie zabieg marketingowy i urządzenia te niestety nie są w stanie obsłużyć wielu najnowszych gier w wysokiej rozdzielczości. Istnieje jednak seria ROG stworzona przez firmę Asus. Seria ta to zbiór naprawdę wydajnych urządzeń dla najbardziej wymagających graczy. Dla osób, które ponad wszystko cenią sobie bardzo dobrą wydajność w grach i którym bardzo mocno zależy na możliwości uruchomienia ich na najwyższych detalach. Poniżej przyjrzymy się temu, co tak naprawdę oferuje ta seria komputerów osobistych.

Wydajność

Na rynku nie brakuje urządzeń, które określane są mianem sprzętu dla graczy

fot. asus.com

Pierwsza rzecz o której należy wspomnieć, jeżeli chodzi o komputery dla graczy, to ich wydajność. W końcu to właśnie od niej zależy jak na danym sprzęcie będą działały gry. W przypadku komputerów Asus ROG o działanie gier nie można się martwić (więcej: http://www.gameragon.pl/k1,laptopy-asus-rog.html). Dostępnych jest w sprzedaży kilka wersji tych komputerów, ale każda z nich posiada doskonałe wręcz parametry. Najtańsza wersja kosztująca prawie 4000 tys. złotych posiada między innymi procesor Core i5-6300HQ, 4 GB pamięci RAM oraz kartę graficzną GTX 960M z pamięcią 4 GB. Takie parametry umożliwiają uruchomienie większości gier w rozdzielczości Full HD w wysokich detalach.

Ze względu, że seria posiada bardzo wiele komputerów, ich parametry wraz z ceną są wzmacniane – aż do laptopa kosztującego ponad 11 tysięcy złotych. Sprzęt ten wyposażony jest w procesor Intel Core i7-6700HQ, 64 GB RAM oraz kartę graficzną GTX 980M z pamięcią 8 GB. Takie parametry sprawiają, że obecnie nie ma gry, która byłaby w stanie w pełni wykorzystać możliwości oferowane przez ten komputer. Dodatkowo sprzęt wyposażony jest w matrycę Full HD IPS o przekątnej 17,3″, która doskonale oddaje wszystkie kolory, a przy tym jest stosunkowo duża. Gra na tym sprzęcie będzie więc należała do naprawdę bardzo przyjemnych i komfortowych.

Wykonanie

Jak przystało na sprzęt gamingowy, pierwsze, co rzuca się w oczy, to że laptopy Asus ROG posiadają bardzo agresywną stylistykę. Już na pierwszy rzut oka widać, że są to komputery przeznaczone właśnie dla graczy. Pod względem samego wykonania nie można niczego zarzucić serii ROG. Materiały wykorzystane do produkcji są bardzo solidne, a wszystkie elementy doskonale spasowane. Jak przystało na tak wydajne komputery, posiadają one również dobry system odprowadzania ciepła, przez co nie nagrzewają się bardzo mocno podczas pracy.

Dodatkowe atuty

Z dodatkowych atutów dla graczy z pewnością warto wymienić podświetlaną klawiaturę, która ułatwia granie w nocy. Warto również wymienić to, że klawiatura posiada spore klawisze. Wystarczy więc jedynie podpiąć myszkę, aby móc cieszyć się fenomenalną zabawą. Dobrej jakości są również głośniki, które emitują naprawdę przyjemny dźwięk. One jednak nie będą najważniejsze, ponieważ gracze zazwyczaj korzystają z profesjonalnych słuchawek, które w przypadku gier zawsze będą lepsze od głośników zamontowanych w laptopie.