HP ProBook 440

fot. hp.com

HP ProBook 440 to niewątpliwie jeden z najbardziej oczekiwanych modeli laptopów na polskim rynku. Po pierwsze dlatego, że poprzednie wersje tego modelu niestety nie były u nas dostępne. Po drugie zaś dlatego, że jest to naprawdę dobry, funkcjonalny i mądrze pomyślany komputer.

Specyfikacja

HP ProBook 440 to niewątpliwie jeden z najbardziej oczekiwanych modeli laptopów na polskim rynku

fot. hp.com

HP ProBook 440 został wyposażony prze producenta w nowoczesny procesor Intel Core i3 6100U, należący do szóstej generacji procesów Core. Procesor posiada dwa rdzenie z podstawową częstotliwością taktowania na poziomie 2,3 GHz oraz maksymalną na poziomie 2,8 GHz. To, co zwraca uwagę w przypadku modelu ProBook 440, to pojemności pamięci RAM: w bazowej wersji są to 4 GB w standardzie DDR4, jednak maksymalna pojemność pamięci RAM dla tego modeli wynosi aż 16 GB, co stanowi jeden z najlepszych rezultatów w tej klasie laptopów. Probook 440 bazowo jest wyposażony w dysk twardy o pojemności 128 GB. Niewątpliwie, jedną z największych zalet tego modelu jest nowoczesny ekran Full HD o przekątnej 14,1 cali, odpornej, matowej matrycy oraz rozdzielczości wynoszącej aż 1920 x 1080. Istotnym plusem komputera jest również zintegrowana karta graficzna Intel HD Graphics 520. Co ważne, dzięki złączu HDMI, w jakie wyposażony jest ten model, istnieje możliwość podłączenia laptopa do większych ekranów: wówczas maksymalna rozdzielczość obrazu wynosi aż 4096 x 2304 pikseli.

Być może najważniejszą zaletą tego modelu jest jednak jego mobilność. Waga tego modelu to jedynie 1,63 kilograma. HP ProBook 440 został również wyposażony przez producenta w aż cztery porty USB(z czego dwa pracują w nowoczesnym standardzie 3.0) a także złącza VGA oraz HDMI, dzięki czemu podłączenie laptopa do innego sprzętu nie przedstawia żadnych problemów. Cena wersji bazowe wynosi nieco jedynie 1699 złotych, dzięki czemu można uznać, że relacja jakości do ceny w przypadku modelu ProBook 440 jest naprawdę bardzo korzystna.

Reasumując, HP ProBook 440 to nowoczesny, funkcjonalny i mobilny laptop do zastosowań biurowych/biznesowych (o czym również tutaj). Od innych modeli z tej klasy odróżnia się niższą ceną oraz lepszą mobilnością, dzięki czemu z całą pewnością jest to model, który zasługuje na uwagę.