Dell Latitude E5250 – Mały laptop dla biznesu

fot. kuzniewski.pl

Dell Latitude E5250 to 12.5 calowy laptop, najmniejszy z rodziny Latitude. Pomimo swej wielkości posiada komponenty, które pozwolą na swobodną pracę biurową nawet z wymagającymi aplikacjami. Producent zdecydował się na możliwość zamontowania procesorów Intel Core i3, 4 generacji aż po Intel Core i7 piątej generacji. Większość modeli posiada 4 GB pamięci RAM, jednakże istnieje możliwość ich rozbudowy do 8 GB. Podobnie jest z dyskiem twardym, który można zmienić na dysk SSD o pojemności 128/256 GB. Karta graficzna to zintegrowany model od Intela HD Graphics 4400, który umożliwia pracę na podstawowych aplikacjach wykorzystujących GPU, nie ma jednak nadmiernego multimedialnego potencjału.

Obudowa

Dell Latitude E5250 to 12.5 calowy laptop, najmniejszy z rodziny Latitude

fot. kuzniewski.pl

Matowe czarne powierzchnie są dobrze wykonane, wszystkie elementy są dobrze spasowane. Obudowa sprawia wrażenie solidnej i także waga zdaje się na to wskazywać. Waha się ona od 1.6 kg do 1.8kg. Wymiary to 31 na 21 cm, przez to laptop bez problemów zmieści się w torbie.

Obraz

Producent umożliwił wybór kilku matryc w serii E5250. Poczynając od matrycy z rozdzielczością 1366 x 768 TN, w jakości HD, aż po matryce w rozdzielczości Full HD 1920 x 1080 z dotykowym ekranem. W wersji podstawowej wskaźnik luminacji to tylko 160 cd/m², co widać na pierwszy rzut oka. Jednakże, jak wskazuje producent, przy jakości Full HD wskaźnik ten wzrośnie już do 360 cd/m². Pomimo matowej powierzchnie ekranu, niski wskaźnik luminacji w podstawowej wersji nie pozwala nam na pracę na świeżym powietrzu.

Hałas i ciepło

Są to dwa czynniki, które charakteryzują dobrze poskładany laptop. Przy dużym obciążeniu hałas stoi na poziomie 40 dB, natomiast bez obciążenia jest prawie bezgłośny. Temperatury przy normalnej pracy biurowej nie przekraczają 40 stopni Celsjusza, co jest dobrym wynikiem.