Laptopy dla graczy – co wybrać?

Dell Alienware laptop do gier

Producenci sprzętu komputerowego prześcigają się w nowych ofertach. Producenci gier nie zostają w tyle i wymagają od sprzętu coraz więcej – chcą, by gracze byli zadowoleni. Ci z kolei oczekują wysokich detali i płynności w najnowszych produkcjach, w które chcą grać niezwłocznie po premierze.

Asus ROG

Wszyscy znaczący producenci laptopów mają specjalnie dedykowane graczom modele. Chcą aby ich sprzęt prezentował się efektownie, miał oryginalnie wykonaną obudowę oraz mocną specyfikację techniczną. Gracze muszą mieć przekonanie, że produkty te są budowane z myślą o ich potrzebach. Przystosowane do rozgrywki klawiatury mają na celu pomoc w pokonywaniu wyzwań w grach. Nowoczesne systemy dźwiękowe i wysokiej klasy głośniki jeszcze bardziej uatrakcyjniają rozgrywkę. Kompletny produkt nierzadko konstruowany jest we współpracy ze społecznością samych graczy. Powołano nawet Republic Of Gamers, czyli Republikę Graczy, gdzie mogą oni przedstawić producentowi swoje uwagi i sposoby na ulepszenie kolejnych laptopów. Producent tej serii – Asus, bierze pod uwagę zdanie swoich klientów, mianując ich swoimi doradcami. Właśnie w ten sposób bardziej czują rynek graczy i gier komputerowych, a także mogą im zaproponować coraz ciekawsze i lepsze rozwiązania.

Alienware

Dell Alienware laptop do gier

fot. Dell.com

U innego producenta elementy z innego świata łączą się w dedykowanej graczom serii z potęgą sprzętową. Mówimy tutaj o firmie Dell i serii Alienware. Koncern połączył kosmiczny projekt z niezwykle solidną gamą najnowszych kart graficznych, procesorów oraz bardzo dużej ilości pamięci RAM. Alienware jest czołówką wśród laptopów gamingowych – co za tym idzie, mają swoją cenę. Gracze z bardziej zasobnymi portfelami mogą pozwolić sobie na zakup komputera mobilnego za około 7000 złotych. Będą to jednak świetnie wydane pieniądze. W najmocniejszych modelach klient otrzymuje nowoczesny procesor Intel Core i7 wspierany przez nVidia Geforce GTX 970M – jedną z absolutnie najmocniejszych kart graficznych na rynku. Do tego duży, 17-calowy ekran o rozdzielczości Full HD, który zaprezentuje najdrobniejsze szczegóły nawet najbardziej wymagającej gry.

Acer Predator

Laptopy z najwyższej półki ma w ofercie również Acer, a jego komputer Predator to bardzo solidna konstrukcja. Postawiono w tym projekcie na oryginalny design, który podkreśla jednoznaczną nazwę. W środku komputer posiada najmocniejsze komponenty. Mowa tutaj o duecie Intel Core i7 i Nvidia Geforce GTX 980M, który sprosta najcięższym zadaniom, stawianym przez najnowsze tytuły gier. Seria Predator 15 ma stać się konkurencyjnym modelem dla najlepszych do tej pory komputerów przeznaczonym do gier. Jeśli zatem masz w swoim budżecie nieco więcej pieniędzy to rozważ także te laptopy dla graczy. Stanowią one absolutny szczyt możliwości technicznych jakie są dostępne na rynku. Polecić można także modele innych producentów jak Lenovo i ich serię Y700 lub bardzo cenione wśród graczy laptopy firmy MSI. Oferta jest bardzo szeroka i każdy znajdzie w niej coś dla siebie. Dużo laptopów gamingowych dostępnych jest na