Plusy i minusy laptopa Dell Latitude 3450

fot. kuzniewski.pl

W serii Dell Latitude, dedykowanej użytkownikom profesjonalnym, dostępne jest kilka modeli z 14-calowymi matrycami, które znakomicie sprawdzą się do użytku w biurze, ale i można zabrać je ze sobą na spotkanie z kontrahentem czy w służbową podróż. Jednym z takich laptopów ze średniej półki cenowej jest model Dell Latitude 3450. Co jest jego mocną, a co nieco słabszą stroną?

Pierwsze wrażenie

W serii Dell Latitude, dedykowanej użytkownikom profesjonalnym, dostępne jest kilka modeli z 14-calowymi matrycami, które znakomicie sprawdzą się do użytku w biurze, ale i można zabrać je ze sobą na spotkanie z kontrahentem czy w służbową podróż

fot. kuzniewski.pl

Dell Latitude 3450 posiada obudowę wykonaną z ciemnego, matowego plastiku. Wysokość obudowy wynosi 22 mm, szerokość 342 mm, a głębokość 255 mm. Całość prezentuje się dość dobrze, chociaż laptop nieco wykrzywia się pod naciskiem. Waga komputera nie zachwyca – 2,05 kg przy 14-calowej matrycy to nie jest dużo, ale takie gabaryty raczej nie błyszczą na tle konkurencji.

Kwestie praktyczne

Plusem modelu Latitude 3450 jest podświetlania klawiatura (2 stopnie podświetlenia), która posiada wygodne klawisze o doskonałym skoku. Na tym laptopie pisze się naprawdę wygodnie, dzięki czemu znakomicie sprawdza się on do użytku typowo biurowego. Płytka dotykowa jest w stanie zastąpić myszkę komputerową, ponieważ dobrze reaguje na dotyk, jest dość duża i posiada 2 zintegrowane przyciski.

Kolejną kwestią są porty – Dell Latitude 3450 wyposażony został w 3 złącza USB (tylko 2 w standardzie 3.0), czytnik kart pamięci. Słabszą stroną jest brak czytnika linii papilarnych.

Jeśli chodzi o obraz, to dobrą jakość zapewnia droższa konfiguracja z matrycą typu IPS w rozdzielczości Full HD (standardowa wersja posiada słaby ekran TN w rozdzielczości HD).

Wydajność

Notebooki Dell Latitude 3450 wyposażone zostały w niskonapięciowe procesory Broadwell. Dostępne są wersje z procesorami Intel Core i3 oraz Intel Core i5. Z procesorem producent zintegrował kartę HD Graphics 5500, która zapewnia przeciętną wydajność graficzną (do oprogramowania biurowego i popularnych aplikacji jest ona jednak wystarczająca).